rok szkolny 2016/2017 Jak to się zaczęło? rok szkolny 2015/2016 rok szkolny 2014/2015 rok szkolny 2013/2014

Akcje Szkolnego Koła Caritas

w roku szkolnym 2016/2017

Baranki Wielkanocne

W niedzielę palmową 9.04.2017 uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pracowali przed kościołem Św. Brata Alberta. To już kolejny rok kiedy na stoisku nasi wolontariusze sprzedają symbol nowego życia - wielkanocne baranki z białej czekolady.

Kawiarenka Szkolnego Koła Caritas

To już stało się tradycją, że przy okazji dyżurów nauczycielskich i zebrań z rodzicami Szkolne Koło Caritas  organizuje kawiarenkę. SKC robi to aby uprzyjemnić pobyt rodziców.  Rodzice w 6.03 i 3.04.2017  mogli napić się kawy lub herbaty oraz zakupić wielkanocne baranki  i kartki wykonane własnoręcznie przez uczniów . Patrząc na reakcję naszych rodziców myślimy, że kawiarenka to dobry pomysł.

Zbiórka żywności

25 marca 2017 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pomagali potrzebującym.  Nasi wolontariusze razem  z paniami z Zespołu Caritas przy parafii Św. Brata Alberta w Koziegłowach, zbierali żywność w sklepie Biedronka.  Wszystkie zgromadzone produkty (najczęściej była to mąka, cukier, makarony i słodycze) przekazano potrzebującym.

Pierniczki od serca

15 grudnia 2016 członkowie Szkolnego Koła Caritas spotkali się żeby piec pierniczki. Przez kilka godzin wolontariusze wykrawali, piekli i dekorowali pierniczki. Wszystkie słodkości zostały przekazane na Wigilię dla chorych, która została zorganizowana w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej na poznańskim Łazarzu. Cieszymy się, że nasze SKC mogło włączyć się w akcję piernikową i tak pomóc przy organizacji wigilii przez poznańskie Caritas.

Zbliżają się święta…

Gdy do świąt Bożego Narodzenia było kilka dni to w centralnym miejscu w szkole została zbudowana szopka bożonarodzeniowa. W tym roku szopkę zmontowała razem z nauczycielką religii grupa uczniów z klasy 2d. Robota paliła się im w rękach. Wykorzystali szary papier, kle, taśmę klejącą nawet ławki szkolne, żeby zbudować skałę, a w niej jaskinię. Wymościli siankiem, oświetlili choinkowymi lampkami i ustawili figurki świętej rodziny, pasterzy i zwierząt. Gdy powstała szopka, a wokół nauczycielka plastyki rozwiesiła wielkie, białe świąteczne wycinanki i gwiazdy było wiadomo, że zbliżają się wielkimi krokami święta.

Zbiórka żywności

Przed świętami Bożego Narodzenia 9 i 10 grudnia 2016r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas zbierali żywność. Nasi wolontariusze kwestowali pomagali wraz z paniami z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Św. Brata Alberta w Koziegłowach Zbierali żywność w sklepie Carrefour i Biedronce. Uzbieraną żywność (najczęściej była to mąka, cukier, makarony, słodycze) przekazano dla osób samotnych, rodzin wielodzietnych i innych potrzebujących.

Kawiarenka Caritasu

Podczas dyżurów nauczycielskich Szkolne Koło Caritas organizuje kawiarenkę. Wolontariusze zachęcają rodziców, którzy są przed lub po rozmowach z nauczycielami ich dzieci do zatrzymania się w ich kawiarence. Rodzice w listopadzie mogli zjeść rogalika, a w grudniu rozsmakować się w pierniczkach, a wszystko popić kawą lub herbatą. W tym uroczym miejscu dodatkowo można było obejrzeć i kupić ozdoby oraz kartki świąteczne wykonane przez członków SKC.
Kawiarenkę Caritas otwarł pierwszy raz w zeszłym roku szkolnym. Wolontariusze zawsze w czasie dyżurów nauczycielskich i zebrań pracują w kawiarence i mają coraz więcej klientów.

Dzień Papieski

7 października 2016 obchodziliśmy Dzień Papieski. Podczas przerw członkowie ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali Papieskie Kremówki . Do każdego ciastka dodany był drobiazg w postaci myśli świętego Jana Pawła II, które warte są przypomnienia i zapamiętania. Kremówki w jak zwykle cieszyły się wyjątkowym powodzeniem.

Także w niedzielę 9.10.2016 po mszach św. w parafii p.w. Św. Brata Alberta w Koziegłowach uczniowie z Caritasu rozprowadzali Papieskie Kremówki wraz z myślami naszego Rodaka. Ciastka rozeszły się wyjątkowo szybko. Dochód z akcji kremówki przeznaczony został na dofinansowane budowy windy dla niepełnosprawnego chłopca.