2016/2017 2015/2016 2014 / 2015 2013/2014 2012/2013

Działalność Samorządu Uczniowskiego

w 2016/2017 roku 

Finał Bitwy Klas 2016/2017

    W ramach Bitwy Klas wszystkie klasy miały do wykonania 8 zadań.

Zadaniem rozpoczynającym rywalizację było stworzenie gazetki klasowej oraz obowiązkowy strój galowy wraz z rozetką podczas szkolnych obchodów Dnia Niepodległości.

Drugim zadaniem była zbiórka nakrętek dla Martynki.

Kolejnym zadaniem było stworzenie jak najdłuższego, papierowego łańcucha choinkowego. Mierzenie łańcuchów odbył się podczas spotkań wigilijnych w holu szkoły. Podczas tych spotkań klasy walczyły o punkty w konkursie „Jaka to melodia” oraz quizie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.

Następnym zadaniem było stworzenie kreacji, przebrania karnawałowego oraz  przekazanie i przesłanie na adres szkoły zdjęcia swojego modela w stroju karnawałowym.

Piątym zadaniem Bitwy Klas była zbiórka karmy i innych akcesoriów dla zwierząt w schronisku w Skałowie.

Finał kolejnego zadanie odbył się 21.03.2017 z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Do tego dnia należało wykonać i przynieść 10 zdjęć przedstawiających pierwsze oznaki wiosny. Zdjęcia te należało użyć do stworzenia kolażu na kartce kartonu z materiałów zgromadzonych przez uczniów. Dodatkowo uczniowie zbierali punkty podczas quizu na temat wiosny we wszystkich przedmiotach szkolnych.

Siódmym zadaniem było stworzenie „czasomierza” odliczającego czas do wystawienia ocen.

Ostatnim zdaniem, w którym można było zdobyć punkty do Bitwy Klas był turniej sportowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego w poniedziałek 19.06.2017.  

Po podliczeniu wszystkich punktów tegoroczną Bitwę Klas wygrała klasa 3D, było to ich po raz kolejny zwycięstwo w międzyklasowej rywalizacji.. Drugie miejsce zajęła klasa 3B, a trzecie klasa 1C. Wyniki zostały ogłoszone 21.06.2016 a wygrane klasy otrzymały bon pieniężny do zrealizowania w wybrany przez siebie sposób.

Brawo dla zwycięzców za ich zaangażowanie i umiejętność pracy w grupie i podziękowania dla wychowawców za skuteczne motywowanie swoich klas.

Natalia Ładniak

Zadanie VII na Bitwę Klas - CZAS LECI

Koniec roku zbliża się coraz większymi krokami, a skoro koniec roku to i wystawienie ocen.

W tym roku wystawienie ocen przypada na 12.06, a Waszym przedostatnim zadaniem na Bitwę Klas jest zbudowanie zegara/kalendarza, który odliczy czas do tego dnia.

Zegar / kalendarz może być w dowolnej formie: analogowej lub cyfrowej. To jak będzie on wyglądał zależy tylko od Was. Zegar/kalendarz może mieć ustawiony budzik na dzień 12.06. Każda klasa ustawia swój "czasoodmierzacz" w swojej sali w dowolnym miejscu. Na wykonanie zadania macie czas do 05.06. W dniu 12.06 zegar / kalendarz powinien wskazywać koniec odliczania, godzinę "0".

"Czasoodmierzacz" powinien działać, co będzie sprawdzane w dniach 05.- 09.05.2017

Za zadanie możecie otrzymać maksymalnie 15 punktów.

5 pkt za to, że zegar jest

5 pkt za to, że działa czyli odlicza czas

3 za estetykę

2 za dotrzymanie terminu

Życzymy powodzenia Samorząd Uczniowski

 

Zadanie zegarowe Bitwy Klas

Przedostatnim zadaniem Bitwy Klas było przygotowanie zegara lub kalendarza odmierzającego czas do wystawienia ocen. Zwracaliśmy uwagę na pomysł, estetykę wykonania a co najważniejsze, czy zegary rzeczywiście działały. Pomysłów było wiele,  Niektórzy postawili na tradycję inni na nowoczesność. Od Adama Misiaka z klasy 3B dostałam szczegółową informację dotyczącą powstania ich zegara. Do zbudowania zegara wykorzystano drukarkę 3D na której wydrukowano obudowę oraz panel czołowy. Sercem urządzenia jest Arduino UNO, który jest platformą programistyczną wykorzystywaną do tworzenia samodzielnych interaktywnych obiektów. Do Adruino UNO podłączone są wyświetlacze oraz precyzyjny zegar, dzięki któremu możliwe jest pobieranie danych o aktualnej dacie oraz godzinie.  Aby na wyświetlaczach wyświetlane były aktualne dni jakie zostały do dnia wystawienia ocen należało napisać program w języku który rozumie kontroler UNO, tym językiem jest C/C++.

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w zadaniu. Oto punktacja:

1a - 0 pkt

1b - 0 pkt

1c - 15 pkt

1d - 0 pkt

1e - 15 pkt

2a - 15 pkt

2b - 0 pkt

2c - 15 pkt

2d - 14 pkt

3a - 0 pkt

3b - 15 pkt

3c - 15 pkt

3d - 15 pkt

3e - 14 pkt

Gratulujemy!!!

Magdalena Michalak

VI zadanie Bitwy Klas - Wiosna

 

     21 marca 2017 to pierwszy dzień wiosny. Samorząd Uczniowski postanowił uczcić ten dzień VI zadaniem Bitwy Klas. Polegało ono na stworzeniu kolażu, którego tematem przewodnim miała być wiosna. Najpierw należało zrobić 10 zdjęć pierwszych oznak wiosny w naturze, w tym jednego selfie klasowego. Następnie, we wtorek, 31. marca, wszystkie klasy, zgodnie z harmonogramem przyszły do szkoły, przynosząc ze sobą zdjęcia oraz wszelkie materiały potrzebne do zrobienia kolażu. Każda klasa otrzymała dużą, białą kartkę brystolu oraz 75 minut czasu na wyczarowanie kolażu. Po tym czasie klasy na danym poziomie przychodziły na hol szkoły, by zaprezentować swoje arcydzieła. Pomiędzy prezentacjami uczniowie odpowiadali na pytania quizu, dotyczące wiosny. Pytania te zostały przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Znalazły się pytania z geografii, biologii, historii, matematyki, języka polskiego, niemieckiego, angielskiego, muzyki  czy nawet plastyki. Każda klasa walczyła o punkty. Po wszystkich spotkaniach do pracy zabrali się nauczyciele przedmiotów artystycznych: p. M. Nowaczyk oraz p. D. Łasiński, którzy ocenili i przyznali punkty wszystkim klasom za ich kolaże.  Łącznie można było zdobyć w tym zadaniu 23 punkty (12 za quiz, 6 za spełnienie kryteriów zadania oraz 5 punktów przyznanych przez nauczycieli plastyki i przedmiotów artystycznych). Po zsumowaniu punktów klasy otrzymały:

klasa 1a - 18,5

klasa 1b - 22 II miejsce

klasa 1c - 20,5

klasa 1d - 21,5 III miejsce

klasa 1e - 20,5

klasa 2a - 19

klasa 2b - 20

klasa 2c - 19

klasa 2d - 20

klasa 3a - 22,5 I miejsce

klasa 3b - 21

klasa 3c - 20,5

klasa 3d - 21

klasa 3e - 18,5

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy.

Natalia Ładniak

Poczta Walentynkowa

     Od poniedziałkowego poranka (13.02.2017) do długiej przerwy we wtorek (14.02.2017) Samorząd Uczniowski umożliwił wszystkim uczniom przesłanie wiadomości swoim Walentynkom. W holu, przy gablocie SU stanęła skrzynka pocztowa, do której trafiły liczne walentynki. Po zebraniu wszystkich kartek zostały one posegregowane, a następnie dostarczone do adresatów w Dzień Świętego Walentego. Należy przyznać, że tylko nieliczni uczniowie podeszli do tego poważnie i przygotowali wcześniej swoje walentynki. Niestety większość wyrywała kartkę z zeszytu i naskrobała niechlujnie kilka słów. Miejmy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni ze swoich przesyłek.

Natalia Ładniak

V zadanie Bitwy Klas - zbiórka


W ramach V, lutowego zadania Bitwy Klas organizujemy zbiórkę dla Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Zbieramy karmę, zabawki, koce oraz inne akcesoria dla zwierząt typu smycze, obroże czy drapaki dla kotów. Można zajrzeć na stronę schroniska i sprawdzić, czego zwierzęta najbardziej potrzebują:

http://schronisko-skalowo.pl/jak-pomoc-schronisku/pomoc-rzeczowa

Za to zadanie można otrzymać maksymalnie 10 punktów za 10 zebranych rzeczy. Jeśli artykułów będzie mniej, klasa otrzyma odpowiednio mniej punktów. Zebrane rzeczy należy przynieść do PORTIERNI najdalej do 03. marca 2017.

Pamiętajcie, że pomagamy potrzebującym zwierzętom i przyda się każda ilość karmy lub innych rzeczy !!!!Samorząd Uczniowski

 

W ramach V zadania Bitwy Klas Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Skałowie. Żeby zdobyć maksymalną liczbę 10 punktów należało zebrać co najmniej 10 rzeczy.  Klasy bardzo licznie wsparły akcję i dzięki temu  prawie wszystkie otrzymały 10 punktów. Tylko dwie klasy nie otrzymały maksimum punktów. Klasa 3C zdobyła 5 punktów, zaś  klasa 1A  w ogóle nie włączyła się do akcji. Należy podkreślić, że większość klas przyniosła znacznie więcej  rzeczy, co świadczy o ich wrażliwości na nieszczęście zwierzaków ze schroniska. Najwięcej  (38 produktów) zgromadziła klasa 2A.

Brawo!!!

Natalia Ładniak

Dyskoteka karnawałowa

 

    27.01.2017 w ostatni piątek przed feriami odbyła się dyskoteka karnawałowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Zabawa trwała od godziny 17:00 do godziny 20:00. Na dyskotekę przyszło ponad 80 uczniów, którzy bawili się przy muzyce serwowanej przez naszych szkolnych DJ-ów. Ci, którzy przyszli się pobawić, na pewno nie żałowali tej decyzji.

Natalia Ładniak

IV zadanie karnawałowe

 

Czwarte zadanie Bitwy Klas to zaprojektowanie stroju karnawałowego. Oceniać go będziemy jako całośc. Zwrócimy uwagę na nakrycie głowy, (może być też maska), strój i obuwie. Liczymy na Waszą pomysłowość :))

 

Zróbcie zdjęcie osoby przebranej w taki strój, wywołajcie je w formacie 13x18 i dostarczcie do opiekunów SU do dnia 25 stycznia. Plik ze zdjęciem prosimy przesłać na adres mailowy szkoły: gim_kozieglowy@o2.pl

 

Oceny Waszych projektów dokonają (oprócz SU) losowo wybrani uczniowie naszej szkoły.

 

Samorząd Uczniowski

A oto wyniki:

1c - 10 punktów
1a - 9 punktów
1b, 3b, 3e - 8 punktów
3a, 3d - 7 punktów
1e - 6 punktów
3c - 5 punktów
2a - 4 punkty
1d, 2b, 2c, 2d - 0 punktów

III zadanie w Bitwie Klas

  

Za nami trzecie zadanie Bitwy klas. Tym razem była to praca zbiorowa - wykonanie jak najdłuższego łańcucha choinkowego z papierowych paseczków. Wszystkie klasy zabrały się za to zadanie z ogromnym zapałem, co można było obserwować na korytarzach naszego gimnazjum, gdzie uczniowie cięli, kleili a na koniec łączyli elementy łańcuchów. To była tylko jedna z trzech części świątecznego zadania Bitwy Klas. 22.12.2016 podczas spotkań w holu  szkoły klasy odpowiadały na pytania dotyczące tradycji bożonarodzeniowych i należy przyznać, że wszystkie klasy wykazały się bardzo dobrą znajomością tychże zwyczajów i obyczajów. Trzecim elementem zadania była zabawa „Jaka to melodia?”. Uczniowie po wskazanej przez siebie liczbie nutek (max. 7) musieli odgadnąć tytuł wylosowanej kolędy, a następnie uzupełnić jej tekst. Im miej nutek usłyszeli, tym więcej punktów zdobyli. Również z tym zadaniem poradzili sobie wyśmienicie. Potem nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd oraz mierzenie łańcuchów. Po wszystkich zadaniach klasy udały się do swoich sal, by wspólnie spędzić wigilię.

Po zaciętej rywalizacji wszystkich klas i zliczeniu wszystkich zdobytych punktów można ogłosić, że to zadanie wygrała klasa 1C, której łańcuch był najdłuższy w całej szkole. Warto przypomnieć, że punkty za odpowiedzi oraz znajomość kolęd zostały przydzielone zgodnie z wiedzą uczniów. Natomiast długość łańcuchów została zmierzona na wszystkich poziomach klas i odpowiednio do długości łańcucha klasy mogły zdobyć od 1 do 14 punktów.  Wyniki prezentują się zatem następująco:

KLASA - PYTANIA + KOLĘDA + ŁAŃCUCH =  SUMA

Klasa 1A -     9,5 + 8 + 9 (192,2 m) = 26,5

Klasa 1B -     9,5 +8 + 6 (180 m) = 23,5

Klasa 1C -     9,5 + 7,5 + 14 (280,6 m) = 31

Klasa 1D -     9 + 8 +12 (236,1 m) = 29

Klasa 1E -      9 + 8+ 8 (182,6 m) = 25

 

Klasa 2A -    9 + 8 + 10 (220 m) = 27

Klasa 2B -     10 + 7 + 2 (85,5 m) = 19

Klasa 2C -     10 + 8 + 1 (40,5 m) = 19

Klasa 2D -     8,5 +8 + 4 (154,9 m) = 20,5

 

Klasa 3A -     9,5 + 3 + 7 (182,5 m) = 19,5

Klasa 3B -     9,5 + 8 + 11 (229 m) = 28,5

Klasa 3C -     10 + 6,5 + 5 (157,3 m) = 21,5

Klasa 3D -     10 + 6 + 13 (274,6 m) = 29

Klasa 3E -     9 + 8 + 3 (91 m) = 20

Natalia Ładniak, Magdalena Michalak

Jak św. Mikołaj dogadał się z SU...

   

     We wtorek 06. grudnia 2016 Samorząd Uczniowski dogadał się ze Świętym Mikołajem i został jego pomocnikiem. Dzielny pomocnik wraz ze swoją świtą dotarł do każdego ucznia i nauczyciela naszego Gimnazjum. Ci grzeczni dostali lizaka lub nawet dwa, gdy pięknie wyrecytowali wierszyk  czy też zaśpiewali piosenkę. Na tych mniej grzecznych czekała rózga. Cała akcja udała się i wszyscy byli zadowoleni z drobnych upominków.

Natalia Ładniak

II zadanie Bitwy Klas

 

Kolejne zadanie Bitwy Klas to zbieranie nakrętek dla chorej Martynki. W ten sposób włączymy się w akcję „Zakręcona akcja - nakręć się pozytywnie”, a zebrane nakrętki zostaną przeznaczone na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego. Martynka ma lat 12 i od urodzenia zmaga się z różnymi problemami zdrowotnymi. Jej historię możecie poznać na stronie.

http://dla-martynki.blog.onet.pl/poznaj-historie-martynki/.

Nakrętki proszę przynosić do Pani Bogusi, która będzie je ważyć i zapisywać wyniki. Na tej podstawie będziemy przyznawać punkty. Termin wykonania zadania to 30 listopada.

A oto wyniki wyniki II zadania Bitwy Klas.

 

 1. klasa 2a - 89,00 kg  - 13 punktów

 2. klasa 1a - 25,05 kg - 12 punktów

 3. klasa 1d - 24,50 kg - 11 punktów

 4. klasa 3b - 20,50 kg - 10 punktów

 5. klasa 3e - 18,00 kg - 09 punktów

 6. klasa 2d - 12,00 kg - 08 punktów

 7. klasa 1e, 3d - 11,5 kg -07 punktów

 8. klasa 3c - 10,50 kg - 06 punktów

 9. klasa 2b - 4,50 kg -  05 punktów

10. klasa 2c - 4,00 kg - 04 punkty

11. klasa 3a - 3,50 kg - 03 punkty

12. klasa 1c - 3,40 kg - 02 punkty

13. klasa 1b - 3,00 kg - 01 punkt

 

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w zadaniu. Pamiętajcie, że nakrętki nadal możecie przynosić do szkoły i wrzucać je do odpowiednich pojemników na korytarzu. Pomagacie w ten sposób chorej Martynce.

 

 

 

Samorząd Uczniowski

Dyskoteka Andrzejkowa

  

   W piątek, 25.11.2016 o godzinie 17:00 rozpoczęła się dyskoteka andrzejkowa.  Organizacją zabawy zajął się Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunkami p. M. Michalak oraz p. N. Ładniak.  Na dyskotece pojawiło się prawie 80 uczniów, którzy początkowo dość nieśmiało wychodzili na nasz szkolny parkiet. Żeby tradycji stało się zadość, członkowie SU przygotowali kilka niespodzianek - wróżb dla swoich kolegów i koleżanek. Można było między innymi poznać imię swojego przyszłego męża lub przyszłej żony, co wzbudzało sporo emocji wśród uczniów. Poza tym uczniowie mogli poznać zawód, który będą wykonywać w przyszłości. Na łasuchów czekały słodkości - muffinki z wróżbą w środku. Po tych atrakcjach uczniowie coraz śmielej wkraczali na taneczny parkiet i w wyśmienitych humorach bawili się do godziny 20:00.

Natalia Ładniak

I zadanie w Bitwie Klas  

 

Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w obchody Święta Niepodległości. W ramach Bitwy Klas przygotujcie gazetkę/wystrój sali związany z tym świętem

Samorząd będzie oceniać;

zgodność z tematem,

pomysłowość,

estetykę wykonania

terminowość.

Czas na przygotowanie wystroju sali kończy się w poniedziałek 7.11.2016 o godzinie 15.00.

Za zadanie możecie otrzymać 8 punktów

Dodatkowe 2 punkty otrzymają klasy, których wszyscy uczniowie 10.11.2016 na szkolne obchody Dnia Niepodległości – „Śpiewamy Polsce” przyjdą do szkoły w stroju galowym z przypiętą rozetką lub biało - czerwonym znaczkiem. Rozetki lub znaczki przygotujcie samodzielnie.

Maksymalnie za zadanie możecie otrzymać 10 punktów.

 

 

Oto rezultaty wyniki pierwszego zadania Bitwy Klas.

Po burzliwych dyskusjach przyznano punkty za gazetkę, dodano punkty za strój galowy oraz obowiązkową rozetkę. Wyniki wyglądają następująco:

(Gazetka + Strój galowy i rozetka = Suma)

1a...6+2 =8.............2a...6+0 =6..................3a....7+2 =9

1b...7+2 =9.............2b...8+0 =8..................3b....6+2 =8 

1c...7+2 = 9............2c...7+2 =9..................3c....6+2 =8

1d...7+2 =9.............2d...8+2 =10...............3d...7+2 =9

 

1e...6+2= 8..................................................3e... 6+0 =6

Magdalena Michalak,  Natalia Ładniak

Z podziękowaniem dla naszych Nauczycieli

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek dla swoich nauczycieli. Własnoręcznie upieczone ciasteczka wraz z życzeniami radości z wykonywanej pracy pojawiły się w pokoju nauczycielskim już 13.10.2016.

 

Magdalena Michalak

Pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego

7.10.2016 odbyło się pierwsze zebranie SU, na którym dokonano podziału obowiązków w nowym zarządzie.

Weronika Zielińska została przewodniczącą SU,

Jakub Jędrzejczak – zastępcą

Jakub Łęszczak skarbnikiem,

Sekretarzami zostali Katarzyna Mitjanin oraz Krzysztof Matysiak.

Jan Dudek będzie pełnił funkcję fotografa

Dominik Gruszka oraz Wiktoria Giera wspomogą pracę zarządu.

opiekunami SU są Natalia .Ładniak oraz Magdalena .Michalak

Pokrótce omówiono plan pracy SU w pierwszym semestrze oraz podjęto decyzję o kontynuacji Ligi Klas. Szczegóły i pierwsze zadanie wkrótce.

Magdalena Michalak

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

3.10.2016 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z 350 uczniów swój głos oddało 198, czyli 56% uprawnionych do głosowania.

 

 

W głosowaniu mogli wziąć udział tylko ci uczniowie, którzy w dniu wyborów mieli ze sobą legitymację szkolną.

Oto uczniowie, którzy weszli do zarządu SU (lista według ilości zdobytych głosów):

Weronika Zielińska 3c

Dominik Gruszka 2b

Jakub Jędrzejczak 3e

Jakub Łęszczak 2c

Krzysztof Matysiak 2d

Jan Dudek 3a

Wiktoria Giera 1c

Katarzyna Mitjanin 1d

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

M. Michalak, N.Ładniak

Kampania wyborcza

    We wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się 23 kandydatów, którzy przeprowadzili plakatową kampanie wyborczą. Niestety nie wszystkich mogliśmy poznać, gdyż niektórzy postanowili zaufać losowi i nie przedstawiać swojego programu wyborczego.

 

Magdalena Michalak